Tegezve állt bele a külügy államitkára a kritikus sajtóba

  • narancs.hu
  • 2020. június 28.

Fekete Lyuk

De az ellenzéket sem kímélte.

„Tartozom egy vallomással. Szombaton, verőfényes napsütésben HVG- és 444-cikkeket olvasok. Ezt senkinek sem ajánlom, legfeljebb saját felelősségre. Szóval, látom, hogy ezek a drága fiúk csak nem tudnak kibújni a bőrükből, támadják a vírus elleni védekezést, most épp a lélegeztetőgépek beszerzését. Sőt, a hazugsággyáros, kamuvideós MSZP elöljárója, Harangozó Tamás vizsgálatot akar. Hiába, a baloldali történelmi örökség Harangozótól Karácsonyig megvan mindenkinél. Teljesítmény nulla, de vizsgálódni, azt szeretnének” – írja Facebook bejegyzésében Menczer Tamás, a Külügyminisztérium államtitkára. Ezt követően pontokba szedi, hogy hol „hazudik” a két médium a cikkeikben.

  • „1. állításuk: túlárazva vettük őket. Hazudtok. Nem tudom, világos-e, de épp egy világjárvány tombolt, mindenki ezeket a gépeket kereste, ilyenkor az ár bizony felszökik. Pont ott és annyiért vettük, ahol és amennyiért mindenki más.
  • 2. állításuk: sok a 10 ezer. Hazudtok. Ugyanis 3 hónappal ezelőtt senki sem tudta megmondani, hogy például ma 20 vagy 8000-10000 lélegeztetett lesz Magyarországon. Senki sem tudta.
  • 3. állításuk: de nem kellett volna több mint 16 ezret rendelni. Hazudtok. Mi láttuk, milyen a kínai piac, ti pedig nem.
  • 4. állításuk: de a nyugati országok ezt nem csinálták. Hogy mit csinált számos nyugati ország, azt inkább hagyjuk. Látható, hogy ötletért nem hozzájuk kell mennünk.
  • 5. állításuk: nem kell ennyi, ha van hazai gyártás is. Hazudtok. A hazai gyártást menet közben tudtuk elindítani, és a jövőre nézve jelent stratégiai erősítést.
  • 6. állításuk: nem fogjuk tudni eladni a felesleget. Az majd kiderül. Lehet, hogy ősszel nagyobb lesz a kereslet, mint tavasszal volt. Ezt sem tudja senki. De inkább álljon valamennyi a raktárban, mint hogy legyen egy ember, akinek nem jut.”

 

Figyelmébe ajánljuk

Céltalan poroszkálás

A két fivér, Lee (Will Poulter) és Julius (Jacob Elordi) ígéretet tesznek egymásnak: miután leszereltek a koreai háborús szolgálatból, a veteránnyugdíjukból házat vesznek maguknak Kalifornia dinamikusan növekvő elővárosainak egyikében.

Autósmozi

  • - turcsányi -

Vannak a modern amerikai mitológiának Európából nézvést érthető és kevésbé érthető aktorai és momentumai. Mindet egyben testesíti meg a Magyarországon valamikor a nyolcvanas években futó Hazárd megye lordjai című, s az Egyesült Államokan 1979 és 1985 között 146 részt megérő televíziós „kalandsorozat”, amely ráadásul még legalább három mozifilmet is fialt a tengerentúli közönség legnagyobb örömére, s Európa kisebb furcsálkodására.

Húsban, szőrben

Mi maradt élő a Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa programból? Nem túl hosszú a sor. A Tudásközpont és a Zsolnay Örökségkezelő Nkft. kulturális intézményei: a Zsolnay Negyed és a Kodály Központ, és a Zsolnay Negyedben az eleve kiállítótérnek épült m21 Galéria, amelynek mérete tekintélyes, minősége pedig európai színvonalú.

Rémek és rémültek

Konkrét évszám nem hangzik el az előadásban, annyi azonban igen, hogy negyven évvel vagyunk a háború után. A rendszerbontás, rendszerváltás szavak is a nyolcvanas éveket idézik. (Meg egyre inkább a jelent.)

Az igazságnak kín ez a kor

A családregény szó hallatán rendre vaskos kötetekre gondolunk, táblázatokra a nemzedékek fejben tartásához, eszünkbe juthat a Száz év magány utolsó utáni oldalán a kismillió Buendía szisztematikus elrendezése is.

Kultúrnemzet

„A nemzetgazdasági miniszter úr, Varga Mihály 900 millió forintot biztosított ennek az épületnek a felújítására – nyilván jó összeköttetésének köszönhetően. Lám, egy nemzeti kormányban még a pénzügyminiszter is úgy gondolja, hogy a kultúra nemcsak egy sor a magyar költségvetésben, hanem erőforrás, amelynek az ország sikereit köszönhetjük.”

„Így változik meg a világrend”

Miért tört előre a populista jobboldal a nyugati világban, és hogyan alakította át Kelet-Európát? Milyen társadalmi változások, milyen félelmek adták a hajtóerejét, és milyen tartalékai vannak? És a liberális demokráciának? A tájhaza egyik legeredetibb politikai gondolkodóját kérdeztük.